NEBOJ SA OBJEDNAT !!! 100% GARANCE DORUČENÍ KURÝREM I ČESKOU POŠTOU !!!
Dnes je 9.July 2020, meniny má Lujza , zajtra Amália
Bodyworld - doplnky výživy

Proč je velikost talíře důležitá pro hubnutí?

Chuť k jídlu ovlivňuje mnoho různých faktorů. Jedním z nich je pocit zasycení, který získáme po jídle. Sytost jídla ovlivňuje mnoho různých faktorů, např .: objem, textura, chutnost, obsah vlákniny, viskozita, ale i psychologické faktory jako je například iluze vnímání velikosti porce na talíři.

Větší porce jídla jsou jeden z mnoha enviromentálních faktorů ovlivňující obezitu. Lidé konzumují více jídla, pokud je podáváno na velkém talíři. To, jak vnímáme velikost porce jídla, je ovlivněno i velikostí talíře. [ 2 ]

Naše vnímání velikosti objektu vyplývá z několika vizuálních informací: od vnímané vzdálenosti až po jeho velikost vzhledem na jiné objekty v zorném poli.

Na obrázku je znázorněna tzv. Delboeufová a Ebbinghausová iluze vnímání velikosti na základě okolí. [ 1 ] Náš mozek vnímá něco jako menší, pokud je uvnitř většího kruhu nebo obklopeno několika kruhy. Výsledkem servírování jídla na velkém talíři je následně nižší pocit zasycení, protože opticky se nám zdá porce menší.

Pokud je tvým cílem hubnutí, tak změna velikosti talíře, ze kterého si zvyklý konzumovat jídlo, je správným krokem a pomůže ti psychologicky zlepšit pocit zasycení při redukci velikosti porcí a sníženém kalorickém příjmu.

Dobrou chuť ze správně malého talíře!

PS: Pokud máš nenažraný psa, tak na nich toto nefunguje ;-)!

Martin Horniak, FTR Training

AUTOR: Martin Horniak

Zakladatel FTR Hybrid Training, spolumajitel BodyWorldu, ultrabežec, crossfit atlet. Absolvent Level 1 a 2 Hybrid Athlete vedené Alexem Viadom, Complete Human Performance, student Precise Nutrition Level 1. Jako trenér se aktuálně specializuje hlavně na přípravu ultrabežcov, crossfiterov a pro přípravu vojáků do speciálních vojenských jednotek.

Kategorie

Cíle

Výrobci

Všichni výrobci
Kontakt
BodyWorld
Elektrárenská 1
83104 Bratislava
Sledujte nás

Možnosti online platby
TrustPay - platobný systém
Bezpečný nákup
SAEC – Bezpečný nákup