POŠTOVNÍ ZDARMA OD 1200 KČ
Dnes je 18.June 2019, meniny má Vratislav(a) , zajtra Alfréd
Bodyworld - doplnky výživy

5 kombinací cviků na závěr tréninku, které z tebe dostanou maximum

Jak už název článku napovídá, budeme se věnovat kombinacím cviků, jejichž účelem, je vyždímat z tebe na konci tréninku i poslední kapku. Jde o intenzivní cvičení, které procvičují všechny velké svalové skupiny a vyvolávají co možná nejvyšší metabolickou aktivitu. Jejich účelem je tedy nejen budování svalové hmoty ale hlavně rozvoj kondice a spalování tuků.

Tato cvičení trvají přibližně od 5 do 10 minut a jsou zařazeny na konec tréninku ze dvou důvodů.

Za prvé, tvé zásoby energie jsou menší, než na začátku tréninku. Tento rozdíl vytváří ideální předpoklad pro spalování tuků, o který se stará lipáza (enzym ze skupiny hydroláz), která rozpouští tukové tkáně na glycerol a mastné kyseliny a tím zajišťuje tělu další zdroj energie.

Za druhé, pokud takový cvik (kombinaci cviků) odcvičíš správně, už nebudeš mít sílu na nic jiného. Cviky na zakončení tréninku mají být vyčerpávající, protože slouží na doražení se. Jde však o cvičení, které jsou spíše určeny pro pokročilejší cvičence.

1. 30/20/10 - kettlebell swing a kliky s tlesknutím

Tato kombinace je velmi populární, protože vyžaduje jen kettlebell, takže pokud máš jeden doma, můžeš si dát toto cvičení vlastně kdekoliv.

Postup - každý cvik odcvič po daný počet sekund (30/20/10), po kterém následuje stejně dlouhý odpočinek. Celou sérii zopakuj dvakrát.

2. 150 opakování - dřepy s výskokem a judo kliky

I při tomto cvičení se cviky střídají. Začneš s 15ti opakováními z obou cviků a postupně ubíráš až po 10. Takto uděláš celkem 150 opakování, které by ses měl snažit udělat co nejrychleji. Pokud si to chceš udělat ještě náročnější, můžeš tento set odcvičit s použitím gumy, která ti bude vytvářet další odpor.

3. 2 minutový set na celé tělo - dřepy, přemístění a tlaky

V tomto případě jde o kompexní soubor cviků, které procvičí celé tvé tělo. Dá se odcvičit s Kettlebell nebo jednoručkami v každé ruce. Jde o plynulý pohyb skládají ze tří cviků. Začínáš dřep s rukama volně podél těla, pokračuješ přemístěním činek nad ramena a jejich tlakem nahoru.

Po dvou minutách následuje dvouminutový odpočinek a pak by si měl tento set odcvičit znovu.

4. 7 minut shybů a tištění závaží na sáňkách

Kombinace těchto dvou cviků je velmi náročná zejména na záda a nohy. Nevýhodou je fakt, že přístup ke speciálním patici na tlačení závaží má jen málo lidí.

Při tomto cvičení si musíš nejprve stanovit počet shybů, který jsi schopen víceméně bez problémů udělat, protože tuto sérii budeš několikrát opakovat. Kromě toho by si měl mít předem naložené sáňky závažím a určenou délku dráhy, po které je budeš tlačit.

5. 2 minuty burpees nebo angličáků

Burpees (angličáky) se v poslední době staly velmi populárním cvikem zejména díky rozšiřujícímu se Crossfitu a závodem série Spartan race. Jde o kombinaci kliku, dřepu a výskoku, která je velmi silově a kondičně náročná. Navíc, nevyžaduje si žádné náčiní a proto je můžeš cvičit doslova kdekoliv.

Odcvičit celé dvě minuty tohoto cviku je velmi náročné, což zjistíš i sám. Stejně dobrá je i alternativa střídání angličáků s krátkými sprinty. Jak sám uvidíš, tento set je možná nejtěžší ze všech zmíněných.

Kategorie

Cíle

Výrobci

Kontakt
BodyWorld
Elektrárenská 1
83104 Bratislava
Sledujte nás

Možnosti online platby
TrustPay - platobný systém
Bezpečný nákup
SAEC – Bezpečný nákup